PROGRAM TOP

 1. Co to jest TOP ?
  Jest to kompletny wielokierunkowy program szkoleniowy. Nazwa TOP jest skrótem od Taff Operational Programme
 2. Kto stworzył TOP ?
  Powyższy program stworzyli członkowie zespołu a zarazem byli operatorzy sił specjalnych.
 3. Geneza programu ?
  Doświadczenie bojowe, długie lata służby, uczestnictwo w różnych systemach szkoleniowych, udział w misjach bojowych i doświadczenie z nich wynikające ( Afganistan, Irak itd. ) naszych operatorów pozwoliły na stworzenie kompleksowego programu operacyjnego ( szkoleniowego ) nazwanego przez nas w skrócie TOP.
 4. Składowe programu ?
  Składowymi elementami programu TOP są:
  szkolenia strzeleckie, taktyczne, wodne, medyczne i bojowe
 5. Dla kogo powstał TOP ?
  Dla każdego kto chce się uczyć i nie boi się poważnego szkolenia.
 6. Dlaczego TOP powstał w tej formie ?
  Złożoność, trudność a przede wszystkim długość szkolenia sił specjalnych są nieosiągalne dla otwartej publiki. Dlatego w tworzeniu naszego programu położyliśmy tak duży nacisk na przystępność, efektywność i metodykę szkoleń co zawsze przynosiło najlepsze rezultaty w szkoleniach a jednocześnie pozwalało utrzymać wysoki poziom przekazanej wiedzy.
 7. Co otrzymuje kursant dzięki programowi TOP ?
  Możliwość nauczenia się maksymalnie dużo w ograniczonym czasie, profesjonalną opiekę instruktorską, małe grupy szkoleniowe, podejście indywidualne do każdego kursanta.
 8. Czy poszczególne etapy lub poziomy programu są ze sobą powiązane ?
  Tak, poszczególne poziomy w danej tematyce są ściśle ze sobą powiązane tzn. że kursant, aby mógł osiągnąć najwyższy poziom szkolenia musi przejść całą ścieżkę szkoleniową w danej dziedzinie. Jednak można jednocześnie zakończyć szkolenie na dowolnym etapie.
 9. Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w TOP.
  Naszym priorytetem jest zachowanie najwyższych standartów bezpieczeństwa zarówno na etapie przygotowania szkoleń jak i podczas ich trwania. Tutaj ponownie ważną rolę odgrywa doświadczenie i obcowanie na co dzień ze sprzętem taktycznym naszych operatorów – instruktorów
 10. TOP w odniesieniu do konkurencji.
  Naszym celem było stworzenie programu, który ma się sam obronić jakością, a nie skupianie się na działaniach konkurencji
 11. Dlaczego TOP jest unikalnym programem ?
  Unikalność programu wynika z jego uniwersalności i kompleksowości. Program oparty jest o system poziomów wiedzy praktycznej i teoretycznej, która jest przekazywana dla kursantów. Poszczególne kursy są podsumowywane egzaminami sprawdzającymi poziom nabytych umiejętności przez kursantów. Wszyscy kursanci, którzy przejdą pomyślnie egzamin otrzymają naszywki ze swoim indywidualnym numerem
 12. Kto może szkolić w programie TOP ?
  Jedynym prawnym właściciel programu TOP jest twórca firma Taff Tactical Group. Wszyscy trenerzy lub instruktorzy chcący szkolić według powyższego programu muszą posiadać certyfikat Taff Tactical Instructor wydany przez Taff Tactical Group. Daje to gwarancję iż osoby chcące szkolić według programu TOP posiadają odpowiednią wiedzę merytoryczną i praktyczną.
 13. Czy program TOP ma wymiar i wartość międzynarodową ?
  TOP jest programem, którego zamysłem jest szkolenie na najwyższym poziomie osób z sektora cywilnego jak i zarówno przygotowanie potencjalnego kandydata do realizacji przedsięwzięć zagranicznych. W naszej opinii najlepszą formą oceny programu szkoleniowego jest jego skuteczność w realnych sytuacjach bojowych.
 14. Czy program wygląda tak samo dla osób cywilnych i służb mundurowych ?
  Nie, szkolenia dla służb mundurowych posiadają wyższy poziom zaawansowania.
 15. Czy osoba cywilna może być uczestnikiem szkolenia dla służb mundurowych ?
  Nie ma możliwości na łączenie grup mundurowych i cywilnych ze względu na zróżnicowany zakres szkoleniowy.
 16. Czy kobiety i mężczyźni mogą szkolić się razem ?
  Kobiety i mężczyźni szkolą się razem. Jednak co jakiś czas organizowane będą kursy tylko dla kobiet. Częstotliwość takich kursów będzie uzależniona od ilości chętnych kandydatek.
 17. Czy program przewiduje szkolenia indywidualne ( jeden na jeden ) ?
  Tak, tylko w takich przypadkach zakres szkolenia i jego cena ustalane są w zależności od zaistniałej sytuacji.

W naszej opinii najlepszą formą oceny programu szkoleniowego jest jego skuteczność w realnych sytuacjach bojowych.